Kto v skutočnosti stojí za vraždou kritika a oponenta Putinovho režimu?

Autor: František Balogh | 1.3.2015 o 16:00 | (upravené 3.3.2015 o 13:55) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  37x

Boris Nemcov (55) bol zavraždený v noci z 27. na 28.februára 2015 približne o 23:15 Moskovského času. Množstvo politikov, novinárov a tlačových agentúr publikujú správu v domnení, že za vraždou stojí súčasný prezident Ruskej Federácie Vladimír Putin. Je to skutočne tak?

 

Moskva, 27.február 2015, čas 23:15 - Boris Nemcov prechádza cez Vasilovský zostup neďaleko Kremľa s ukrajinskou modelkou Annou Durickaja. Počas prechádzania týmto úsekom sa pri dvojici objaví muž, ktorý vytiahne zbraň a spustí 4 výstrely zo zbrane na Borisa Nemcova. Médiá píšú a tvrdia, že muži prišli na aute, vystúpili z neho, vystrelili na Nemcova, nastúpili do auta a ušli, ale pozrime sa na video priložené pod týmto odsekom ako to v skutočnosti bolo.

Mladá modelka ostáva nezranená a nepostrelená. Útočník uteká z miesta činu a vytratí sa. Boris Nemcov zomiera 2 dni pred uskutočnením Majdanu proti krutému a agresívnemu režimu ruského prezidenta, ktorý organizoval a mal sa konať dnes 1.marca 2015.

Po dozvedení sa tejto skutočnosti sú poprední lídri krajín vo svete pobúrení a médiá publikujú svoje články, aby sa rýchlo vyjadrili k činu tým, že za vraždou údajne stojí práve ruský prezident V.Putin, ktorý naplánoval vraždu, aby mohol zrušiť a odstrániť ďalšieho protivníka a oponenta svojho režimu. Kde v skutočnosti je pravda? Poďme sa na to pozrieť.

Ako môže pomôcť smrť Borisa Nemcova ruskému prezidentovi?

Žiadnym spôsobom by tento akt Putinovi nepomohol, len uškodil. Nakoľko je momentálne vo svete rozpútaná mediálna vojna medzi Západom a Ruskom, rovnako ako je Rusko obviňované za vznik a priebeh celého konfliktu na východnej Ukrajine, tak Putin by si v tomto období nedovolil takéto ostré činy robiť. Povedzme, že strana, ktorá ide proti Rusku využila situáciu v akej sa stav vlády a krajiny nachádza a hrubo si dovolila zvaliť vinu a označiť za vinného práve lídra ruskej vlády. Je to objednávka, ktorá má vyprovokovať a pobúriť.

Ak by bol za vraždu zodpovedný Kremeľ, tak by neboli evidentné tieto viditeľné následky:

 • vražda na verejnom priestore
 • smrť kritika, oponenta a organizátora Majdanu voči režimu súčasnej vlády 2 dni pred jeho uskutočnením
 • správy a dôkazy o vražde
 • Boris Nemcov by nebol oficiálne mŕtvy, ale nezvestný

Položme si nasledovné otázky, ktoré nám sčasti môžu vysvetliť zatajenú skutočnosť:

 • Prečo sa Nemcov a mladá modelka nachádzali v neskorom čase na Vasilovskom zostupe?
 • Kto je mladá modelka a prečo tam s ním bola?
 • Kto a ako vedel, že sa tam budú nachádzať presne v ten čas a na tom mieste?
 • Prečo nebola zranená mladá modelka?
 • Je táto žena súčasťou vraždy?
 • Je Boris Nemcov sakrálnou obeťou?

Rusko ako terč obvinení?

V poslednej dobe sa na Rusko valí stale viac obvinení a je označované za krajinu s agresívnym útočným postojom, ale je skutočne pravda to, čo nám vnucujú médiá a na základe čoho si vytvárame vlastný obraz o situácii, ktorá sa nam zdá taká, aká v skutočnosti nie je?

Zopakujme si kroky a obvinenia, ktoré boli vystavené voči Rusku či už zo strany USA alebo EÚ:

 1. Anexia Krymu
 2. Vznik a expanzia konfliktu na východnej Ukrajine
 3. Zostrelenie letu MH-17 operovaného spoločnosťou Malaysia Airlines nad územím Ukrajiny
 4. Obviňovanie Ruska za agresívny režim a neslobodu pre občanov

Aký je môj pohľad na danú situáciu?

Podľa môjho názoru sa Západ snaží vytvoriť scenár, aby mohli uskutočniť inváziu do Ruskej Federácie. Predchádzajúcimi krokmi sa Rusko nedalo vyprovokovať a preto sa teraz snažia upriamiť pozornosť na režim v Rusku, budú chcieť vniesť demokraciu, tak ako demokracia bola vnesená do Iraku, kde momentálne prebiehajú povstalecké boje, z ktorých je teraz obvinená teroristická organizácia. Ak sa pozrieme do minulosti na scenár USA, ktoré prinášali demokraciu, tak zistíme, že podobný scenár chcú zopakovať pri Rusku a tak ho ovládnuť. Je pravdou, že Rusko používa svoju vojenskú techniku na podporu separatistov na východe Ukrajiny, avšak iba reaguje a vytvára defenzívu voči agresívnym ukrajinským armádam podporovanými západnými silami. Ak by separatisti zlyhali a prehrali, vieme, že by sa na Ukrajine začali stavať základne aliancie NATO v blízkosti ruských hraníc, čo by mohlo mať veľmi dobrý strategický bojový postoj proti samotnému Rusku.

Vražda opozičného lídra v Rusku pobúri svet a vražda v USA sa nevyšetrí?

Vražda opozičného lídra, ktorá sa udiala v Moskve prevráti celý svet voči Rusku. Všetci o tom vedia, obviňujú vládneho vodcu a tlačia na rýchle a spravodlivé vyšetrenie, taktiež pán prezident Spojených Štátov Barack Obama. Koľko ľudí však na svete vie o tom, že v Amerike bolo zavraždených množstvo dôležitých ľudí pre tento svet, ktorí sa neriadili pokynmi a preto museli za to položiť život. Odôvodnenie bolo veľmi jednoduché a hneď sa na to zabudlo. Príkladom je prezident Kennedy, ktorý bol síce zastrelený na verejnosti, ale doteraz nikto neprehlásil oficiálne a pravdivé stanovisko k vyšetrovaniu tohto prípadu. Prečo? Vieme, že Kennedy bol čestný človek, ktorý chcel dobro pre svoj ľud, ale keďže sa neriadil podľa pokynov ľudí, ktorí to riadili, musel na to doplatiť životom.

Rovnaký režim ako ten, čo kráľoval do roku 1989?

Množstvo slovákov v tomto období píše o tom, že sú na strane Západu, pretože nechcú žiť život podľa režimu, ktorý bol v našej krajine pred rokom 1989. Režim, ktorý nedovolil ľuďom takú slobodu akú majú teraz. Pravdou je, že Rusko sa nechystá rozširovať a ovládnuť krajiny ako to robí USA so svojou demokraciou. Nedajme sa oklamať strategickými plánmi klamlivého Západu.

Cieľom Spojených štátov je rozširovať sa, zabrať nové územia, ich ovládnutie a nasadenie vojenských jednotiek pre zaistenie bezpečnosti. Pozrime sa na túto situáciu objektívne a racionálne, nepodporujme jednu stranu len preto, že sa bojíme zmeny režimu, ktorý nepríde. Bojme sa toho, že nám sem zo Západu prídu armády s vojenskou technikou, ktoré nás budú ,,chrániť".

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?